KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
10. po zamknięciu okienka klauzula informacyjna znajduje się w górnej części strony.
zapoznałem/zapoznałam się

Dla rodziców

Aktualności / Ogłoszenia

DLA RODZICÓW

Plac zabaw w Przedszkolu nr 20 już otwarty

16 września w Przedszkolu nr 20 na ul. Sikorskiego został uroczyście i oficjalnie otworzony  nowy plac zabaw. Na otwarciu gościliśmy wyjątkowych gości –  Prezydenta Miasta Tomaszowa Maz. Pana Marcina Witko, Dyrektor Wydziału Edukacji- Panią Iwonę Sudak, Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 – Panią Ewę Służewską, przedstawiciela Wydziału Inwestycji – Panią Magdalenę Chachułę oraz Przewodniczącą Rady Rodziców Przedszkola nr 20.  Podczas uroczystości zaprezentowała występ artystyczny grupa 6 – latków pod opieką pani Iwony Szczepaniak. Nie obyło się też bez słodkich upominków od Pana Prezydenta.

Plac powstał dzięki Tomaszowskiemu Budżetowi Obywatelskiemu 2020. Przedszkolaki, ich rodzice i sympatycy przedszkola wywalczyli go w zaciętym głosowaniu. W wyniku głosowania projekt otrzymał 1743 głosów i zajął II miejsce.

Plac zabaw już jest przetestowany przez przedszkolaki. Huśtawki są fantastyczne, wieża i zjeżdżalnie są super, piaskownicę chwalą maluchy, a boisko… już niejeden zacięty mecz piłki nożnej widziało.

W wyniku konkursu ogłoszonego w sierpniu na nazwę placu zabaw zwyciężyła propozycja WIOSKA URWISÓW. Mamy nadzieję, że w Wiosce Urwisów dzieciaki będą się fantastycznie bawiły.

..........
Już przygotowujemy się do Dnia Chłopaka - Przedszkolaka. W każdej grupie przedszkolnej zaplanowane są z tej okazji wyjątkowe atrakcje:
grupa I - 30 września - zajęcia z animatorem
grupa II - 24 września - zabawy w salonie "Kajtek"
grupa III - p października - kino Helios
grupa IV - 30 września - zajęcia z animatorem
grupa V - 28 września - warsztaty w pizzerii
Każda grupa na atrakcje związane z Dniem Chłopaka otrzymała od Rady Rodziców dofinansowanie w wysokości 200 zł.
.......

Wraz z początkiem roku szkolnego został otwarty nasz nowy plac zabaw. Przedszkolaki bardzo się cieszą, bo czekaliśmy na niego dosyć długo. Pierwsze mecze na naszym boisku zostały rozegrane, huśtawki i zjeżdżalnie sprawdzone. Przypomnieć należy, że sami „wywalczyliśmy” go naszymi głosami ( rodziców, dzieci i sympatyków placówki ) w Tomaszowskim Budżecie Obywatelskim. Mamy nadzieję, że będzie nam długo służył.

Ogłoszenie wyniku konkursu na nazwę placu zabaw nastąpi podczas uroczystego otwarcia placu zabaw już niebawem.

Plac zabaw czynny jest w godzinach 6:00 – 17:00 od poniedziałku do piątku.

Dzieci korzystające z placu muszą być pod opieką osoby dorosłej.

W tym roku szkolnym nasze przedszkole przystąpiło do akcji „Zbieramto”. Zbieramy: baterie, telefony komórkowe, stare srebro, monety i banknoty.

Ideę "Zbieramto w szkole" najlepiej opisuje nasze motto: zbieraj - pomagaj - odbieraj nagrody
I. Zachęcamy szkoły i przedszkola, aby włączyły się w cały system różnego rodzaju zbiórek surowców wtórnych i nieprzydatnych rzeczy, które nazywamy "pomocą bez pieniędzy". Razem z nami można zbierać: telefony komórkowe, baterie, stare srebro, znaczki pocztowe, zegarki tarczowe, puszki aluminiowe, klocki LEGO, "Dobre monety". 
II. Dzięki tym zbiórkom dokonuje się dwojaka pomoc:
1) Edukujemy ekologicznie dzieci i młodzież. Pomagamy środowisku naturalnemu, wspieramy recykling, aby jak najmniej odpadów trafiało na wysypiska śmieci.
2) Darowizny od firm recyklingowych przekazujemy jako pomoc rozwojową do najbiedniejszych krajów w Afryce i Azji. Dzięki "dobroczynnemu recyklingowi" wybudowaliśmy dom dla ofiar tajfunu na Filipinach, dwie studnie w Czadzie, fundujemy stypendia szkolne dzieciom na Filipinach. 

III. Projekt działa na zasadzie programu partnerskiego. Każdej darowiźnie przyporządkowana jest określona liczba punktów, które można wymienić na nagrody: książki, filmy, torby ekologiczne, dewocjonalia. Nagrody, które rozdajemy dzięki życzliwości naszych sponsorów, mają motywować do jeszcze większej troski o środowisko naturalne i potrzebujących.

Jesteśmy integralną częścią Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 4. W skład naszego zespołu wchodzi Szkoła Podstawowa nr 1 oraz Przedszkole nr 14. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia filmu o naszej szkole "Jedynce".

FILM

Drodzy Rodzice 5 - latków

Już niedługo staniecie Państwo przed trudnym wyborem o dalszej edukacji Waszych dzieci.
Wielu absolwentów naszego przedszkola jako początek swojej przygody ze szkołą wybiera "zerówkę" w Szkole Podstawowej nr 1.
Zachęcamy wszystkich Rodziców oraz dzieci do obejrzenia krótkiego filmu oraz wywiadu z dziećmi ( w większości naszymi wychowankami ), dlaczego warto już teraz wybrać "Jedynkę". Zapraszamy

"JEDYNKA" -  zaprasza

Drodzy Rodzice

Zbliża się okres rozliczania z podatku dochodowego. Każdy z nas ma możliwość przeznaczenia 1% swojego podatku na dowolną instytucję pożytku publicznego.

Przedszkole 20 zwraca się do Państwa z serdeczną prośbą o przekazanie w tym roku 1% podatku na naszą placówkę.

Zapewniamy, że pozyskane środki przeznaczymy na zakup wartościowego sprzętu wspomagającego edukację Waszych dzieci.

KRS: 0000270261

CEL: Przedszkole 20 Tomaszów Maz. 3759

Serdecznie dziękujemy

Drodzy Rodzice
Przedszkole 20 przygotowuje się na ewentualność przejścia na pracę zdalną. Nauczyciele chcieliby mieć stały kontakt z Państwem oraz dziećmi, jeśli zajdzie taka potrzeba.  Wszyscy nasi podopieczni już mają założone konta na platformie Google Classroom. Wielu rodziców odebrało już adresy oraz zaakceptowało zaproszenia. Jeśli ktoś z Państwa nie ma jeszcze adresu mailowego do ww. platformy, to prosimy o kontakt z wychowawcą grupy bądź z wicedyrektorem przedszkola. Prosimy, aby nie zwlekać z aktywowaniem konta.

Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego

List Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego do rodziców i prawnych opiekunów

WAŻNE NUMERY TELEFONÓW

Organ prowadzący przedszkole – Gmina Miasto Tomaszów Mazowiecki

tel. 44 724 23 11

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Tomaszowie Mazowieckim

( od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 – 15:00 ) tel. 44 724 45 84 lub 44 724 45 85.

Po godzinach urzędowania: tel 502 237 659

Kuratorium Oświaty Delegatura w Piotrkowie Trybunalskim:

tel. 44 649 77 41

Służby medyczne Tomaszowskiego Centrum Zdrowia sp. Z.o.o ul. Jana Pawła II 35 , 97-200 w Tomaszowie Maz: tel.

44 725 72 12 – Poradnia Chorób Zakaźnych

44 725 72 10 – Oddział Zakaźny

44 725 72 11 – Oddział Zakaźny